Aktualności: Sprawy urzędowe

Koronawirus w zakładce

16 marca 2020

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Na oficjalnej stronie miasta, tuż pod aktualnościami, znajduje się specjalna zakładka „KORONAWIRUS INFORMACJE”. Mieszkańcy znajdą tam wszystkie najważniejsze i aktualne wiadomości na ten temat.

Wystarczy wejść w zakładkę i z menu wybrać interesujące nas zagadnienie. W przypadku komputerów stacjonarnych lista pojawia się po lewej stronie, a użytkownicy smartfonów korzystają z menu – należy wybrać trzy kreski przy napisie „ZDROWIE”. Są informacje jak zachować się w przypadku wystąpienia niepokojących objawów oraz co zrobić, gdy potrzebna jest konsultacja z lekarzem rodzinnym w innej sprawie. Na stronie miasta można też znaleźć wszystkie numery alarmowe – do sanepidu, szpitala i na infolinię NFZ.

Stargardzianie przebywający za granicą dowiedzą się, w jaki sposób zorganizować powrót do Polski. Pasażerowie MPK mogą sprawdzić zmiany w rozkładzie jazdy. Jest również informacja o odwołanych wydarzeniach i nowe zasady przyjmowania mieszkańców w urzędach. Wiadomości w zakładce „KORONAWIRUS INFORMACJE” są aktualizowane na bieżąco.