Aktualności: Kultura

Królowa na zakończenie wakacji

28 sierpnia 2023

To był naprawdę intensywny weekend na Rynku Staromiejskim. Mieszkańcy wzięli udział w kolejnej edycji Jarmarku u Królowej Świata. Były atrakcje dla małych i dużych, a dla miłośników muzyki – koncert Krystyny Prońko. Podsumowany został również remont kolegiaty.

W tym roku na jedną z odsłon Coolturalnych Wakacji przenieśliśmy się z Teatru Letniego na Rynek Staromiejski. To właśnie tam stargardzianie bawili się na Jarmarku odpustowym kolegiaty. Dużo się działo – na brak atrakcji nie mogły narzekać dzieci, ale i dorośli znaleźli coś dla siebie na stoiskach m.in. z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Pierwszy dzień jarmarku zakończył się nietypowym, nocnym zwiedzaniem kolegiaty. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W rolę przewodnika wcielił się dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego Marcin Majewski, a towarzyszył mu architekt Sławomir Nowicki.

Choć wakacje dobiegają końca, przed nami jeszcze jedno letnie wydarzenie w Parku Chrobrego. W najbliższą sobotę (2.09.) o 19:00 rozpocznie się jubileuszowy koncert z okazji 40. urodzin Stargardzkiego Centrum Kultury. Wstęp – jak na wszystkie atrakcje w ramach Coolturalnych Wakacji – oczywiście bezpłatny.

Zdjęcia: UM w Stargardzie