Aktualności: Sprawy urzędowe

Krwiodawcy świętują

17 czerwca 2021

W czerwcu na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa. Z tej okazji w Stargardzie – po długiej przerwie – spotkali się członkowie Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Saper” oraz honorowi dawcy PCK. Tym, którzy mają na swoim koncie najwięcej litrów oddanej krwi, przyznano odznaki.

– Nie da się ratować ludzkiego życia bez poświęcenia takich osób jak wy. Dzisiaj przeliczamy oddaną krew na litry. To imponujące wyniki, ale pamiętajmy, że kryją się za nimi prawdziwe historie. Ratujecie ludzkie życie i zdrowie, za co bardzo dziękuję. Gratuluję tych pięknych wyróżnień. Jednocześnie życzę wam, by pomoc dotarła również do was, jeżeli tylko będziecie jej kiedykolwiek potrzebowali – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas spotkania wręczono kilkadziesiąt odznak dla zasłużonych honorowych dawców krwi. Takie wyróżnienia mają różne stopnie: III – za 6 litrów, II – za 12 litrów i I – za 18 litrów. Odznaki otrzymali zarówno żołnierze, jak i cywilni krwiodawcy. Dodatkowo Marcin Galiński został wyróżniony tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, który jest przyznawany przez ministra zdrowia.

Zdjęcia: UM w Stargardzie