Aktualności: Kultura

Książki od najmłodszych lat

5 listopada 2021

Gościem najnowszej odsłony „Książek mojego życia” była Magdalena Rybacka, która na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji. W rozmowie z Iloną Kowal opowiedziała o swoich literackich zainteresowaniach. Całe spotkanie jest do zobaczenia tutaj.

Magdalena Rybacka lubiła czytać już jako mała dziewczynka. Najpierw słuchała opowieści rodziców i dziadków, ale szybko sama zaczęła sięgać po książki. Z tamtego okresu najlepiej wspomina baśnie Andersena. Jako uczennica chętnie czytała lektury i często odwiedzała szkolną bibliotekę. Dzisiaj Magdalena Rybacka – wbrew panującym trendom – najczęściej wybiera powieści obyczajowe. Nie sięga po thrillery i kryminały, za to zdarza jej się przeczytać romans. Ceni sobie przede wszystkim tradycyjne, papierowe wydania, ale ma również czytnik e-booków.

Wszystkie odcinki „Książek mojego życia” można znaleźć na kanale Książnicy Stargardzkiej w serwisie YouTube. O swoich ulubionych lekturach opowiedzieli już: dziennikarka Emilia Chanczewska, dyrektor Zakładu Karnego Adam Ładniak, lekarz medycyny rodzinnej Iwona Mądra, dziennikarka i konferansjerka Aleksandra Zalewska-Stankiewicz, księgowa i wykładowca akademicki Iwona Bogusz oraz Ewa Tomczak, kierownik kina SCK.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka