Aktualności: Sprawy urzędowe

Łącznik idzie pełną parą

17 stycznia 2020

Zgodnie z planem trwa budowa nowej drogi na osiedlu Pyrzyckim. To przedłużenie ul. Powstańców Warszawy. Dzięki niemu kierowcy wygodnie wyjadą w ul. W. Broniewskiego. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało już w pełni sieć wodociągową. Teraz buduje kanalizację sanitarną. Powstaje też kanalizacja deszczowa pod tą drogę.

W sumie powstanie ponad kilometr jezdni, a także chodniki i ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji wybudowany zostanie także oczekiwany przez mieszkańców fragment drogi z mini rondem, biegnący od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą.

Powstająca infrastruktura będzie bardzo przydatna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców niezmiennie rozrastającego się os. Pyrzyckiego. Przyjęty w ubiegłym roku plan zagospodarowania przestrzennego zakłada budowę w tej okolicy mieszkań dla nawet 4000 osób.

Kilometrowa droga będzie miała 7 metrów szerokości. Po obu stronach ulicy wybudowane zostaną chodniki i ścieżka dla jednośladów. Inwestycja zdecydowanie ułatwi zmotoryzowanym mieszkańcom powrót do domów, jaki i wyjazd z osiedla. Całość ma być gotowa końca 2020 r.

Na budowę tej drogi miasto pozyskało ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość inwestycji pochłonie prawie 7 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie