Aktualności: Sprawy urzędowe

Łącznik rozświetlony

22 kwietnia 2020

Zakończyła się inwestycja wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Pogodną z al. Żołnierza. Mieszkańcy zyskali w tym miejscu 18 nowych latarń z energooszczędnymi oprawami LED. Dodatkowo w ramach projektu wykonano także doświetlenie pobliskiego przejścia dla pieszych.

Nowe słupy oświetleniowe stanęły wzdłuż całego chodnika. To droga, którą o różnych porach porusza się wielu stargardzian – zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Dzięki inwestycji mogą korzystać z łącznika w sposób bardziej bezpieczny i komfortowy. Wszystkie latarnie mają energooszczędne oprawy LED. Pobierają niewiele prądu, w zamian dając mocne światło. W całym Stargardzie montuje się coraz więcej takiego oświetlenia. Ledowe latarnie są m.in. na Stargardzkich Plantach, ul. Kazimierza Wielkiego i ul. B. Krzywoustego.

Wartość inwestycji na łączniku to ponad 118 000 zł. Dodatkowo przejście dla pieszych na ul. Pogodnej zostało doświetlone. W tym miejscu stanęły kolejne dwie latarnie. Dzięki temu poprawi się widoczność, co zwiększy bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz kierowców. Tego typu doświetlone przejścia znajdują się również m.in. na ul. B. Krzywoustego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie