Aktualności: Działania społeczne

Laptopy trafią do uczniów

2 kwietnia 2020

18 tabletów i 21 laptopów już w połowie kwietnia mają dostać uczniowie z podstawówek w Stargardzie. W związku z epidemią koronawirusa zamknięte są wszystkie szkoły. Dzieci i młodzież zostają w domach, gdzie mogą kontynuować naukę. Już niedługo miasto otrzyma 100 000 zł na zakup sprzętu niezbędnego do korzystania ze zdalnej szkoły.

Program „Zdalna szkoła” ma zasięg ogólnopolski. Wysokość dotacji jest uzależniona od liczby uczniów w danym samorządzie. Stargard otrzyma najwyższą możliwą kwotę – 100 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup 18 tabletów i 21 laptopów. Dodatkowo komputery zostaną wyposażone w internet mobilny. Sprzęt będzie gotowy do użytku, bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Dzięki temu młodzi stargardzianie łatwiej zrealizują obowiązek szkolny nawet wtedy, kiedy placówki są zamknięte.

Komputery trafią przede wszystkim do tych rodzin, w których brakuje sprzętu do nauki przez internet. Dzieci skorzystają z niego już od połowy kwietnia. Po ponownym otwarciu szkół urządzenia nadal będą wykorzystywane podczas codziennych zajęć w placówkach. Nowe laptopy i tablety pojawią się we wszystkich jedenastu stargardzkich szkołach podstawowych.

Środki pochodzą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zdjęcie: pexels.com