Aktualności: Edukacja

Leśna Polana doceniona

15 października 2019

Leśna Polana doceniona

Żłobek Miejski „Leśna Polana” zdobył wyróżnienie w krajowym konkursie. Stargardzką placówkę docenili członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. „Leśna Polana” otrzymała wyróżnienie w konkursie „Żłobek Roku 2019”.

Placówka została doceniona podczas Ogólnopolskiej Konferencji Żłobków i Klubów Dziecięcych. „Leśna Polana” otrzymała nagrodę jako jedyny żłobek w województwie zachodniopomorskim. To duże wyróżnienie, które dla pedagogów i pracowników placówki jest dodatkową motywacją do dalszego działania. „Leśna Polana” to żłobek miejski. Znajduje się w dwóch lokalizacjach – na os. Zachód A4 oraz przy ul. Krasińskiego 5. To placówka z długoletnią tradycją. W 2019 r. 65-lecie istnienia świętuje żłobek przy ul. Krasińskiego, a 35-lecie – żłobek na os. Zachód.

Tegoroczna odsłona konferencji odbyła się pod hasłem „Bo jakie są początki, takie będzie wszystko”. Po raz drugi pracownicy żłobków i klubów dziecięcych z całego kraju spotkali się, by wymienić poglądy, spostrzeżenia i wziąć udział w dyskusji. Wśród zaproszonych gości i prelegentów znaleźli się także przedstawiciele m.in. Rzecznika Praw Dziecka, Instytutu Żywności i Żywienia oraz prawnicy i psycholodzy. Spotkanie było okazją do podsumowania konkursu na Żłobek Roku 2019 oraz szerokiej wymiany doświadczeń w opiece nad dziećmi do lat 3.

Zdjęcie: Żłobek Miejski „Leśna Polana”