Strona głównaWpisyInneLikwidujemy azbest – zgłoś się

Aktualności: Sprawy urzędowe

Likwidujemy azbest – zgłoś się

24 października 2022

Niedawno z dachów w Stargardzie usunęliśmy ponad 54 tony pokryć z azbestem, a już rozpoczął się kolejny nabór wniosków od mieszkańców, którzy wciąż nie pozbyli się tego szkodliwego materiału ze swoich nieruchomości. Deklaracje są przyjmowane do 31.01.2023 r. (wtorek). Warto się pospieszyć – w przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje kolejność złożenia dokumentów.

O dołączenie do programu mogą się starać osoby fizyczne, które są właścicielami budynków, ale również m.in. zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz fundacje. Należy pamiętać, że już po demontażu azbestu wnioskodawcy muszą we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć swoje obiekty i zamontować nowe pokrycie dachowe. W razie dodatkowych pytań można zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 44. Szczegółowe informacje są również poniżej (załącznik Azbest 2023 – ogłoszenie)

Dokumenty trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Tam również jest dostępna deklaracja do wypełnienia w formie papierowej. Inna opcja to pobranie jej z załącznika poniżej.

Zdjęcie: bazaasbestowa.gov.pl

Azbest 2023 – ogłoszenie

Azbest 2023 – deklaracja