Aktualności: Turystyka

Lodowisko coraz bliżej

14 listopada 2019

Ruszyła budowa największej w mieście zimowej ślizgawki. Na łyżwy będzie można się wybrać już na początku grudnia. Miłośników tej zabawy czeka jednak niespodzianka. Tym razem lodowisko zostanie zainstalowane przy ul. Portowej – tuż przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Sztuczne lodowisko to miejsce tradycyjnych zimowych spotkań mieszkańców Stargardu i gości przyjeżdżających do naszego miasta. Na 600 m² każdy – niezależnie od umiejętności może spędzić dobrze czas. W wypożyczalni do dyspozycji są łyżwy we wszystkich rozmiarach. Dzieci mogą się zaopatrzyć w kaski. Jazdę ułatwiają też specjalne pingwinki dla najmłodszych, które pomagają jeździć tym niepewnym swojej równowagi.

Wszystko to będzie dostępne już na początku grudnia. Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi prace instalacyjne. To skomplikowany proces. Samo uruchomienie lodowiska zależy w dużej mierze od temperatury. Ta – zarówno w dzień, jak i w nocy – nie może być wyższa, niż +4 stopnie Celsjusza. O dokładnej dacie otwarcia poinformujemy na www.stargard.pl.

Nowa lokalizacja na pewno będzie się cieszyła zainteresowaniem o każdej porze dnia. Zwłaszcza, że tło to piękny budynek MDK.

W ubiegłym roku z lodowiska skorzystało ponad 14 000 osób. Ślizgawka działała niemal do marca.

Zdjęcia: UM w Stargardzie