Aktualności: Kultura

Łukasz Orbitowski w Książnicy

23 października 2019

Laureat Paszportu „Polityki”, twórca powieści grozy i fantastyki, a także czujny obserwator rzeczywistości – Łukasz Orbitowski spotka się z mieszkańcami naszego miasta. Pisarz i publicysta odwiedzi Książnicę Stargardzką w poniedziałek (28.10.) o 16:00. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Głównej i Informatorium.

Łukasz Orbitowski to popularny współczesny pisarz. W swoich dziełach porusza ważne społecznie tematy, które często umieszcza w otoczeniu grozy i niesamowitych wydarzeń. Tworzy również fantastykę. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie – jeszcze w trakcie nauki – debiutował zbiorem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Inne znane dzieła Orbitowskiego to „Exodus” i „Kult”, a także „Wigilijne psy i inne opowieści”.

W 2016 r. autor otrzymał Paszport „Polityki” za powieść „Inna Dusza”, która była także nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Łukasz Orbitowski samego siebie uważa za twórcę powieści obyczajowych. Uczestnicy spotkania w Książnicy dowiedzą się więcej na temat pracy i źródeł inspiracji pisarza.

Zdjęcie: R. Komorowski/wikipedia.org