Aktualności: Kultura

MAH wirtualnie i w plenerze

9 października 2020

W 2020 r. Muzeum Archeologiczno-Historyczne świętuje 60-lecie działalności. Z tej okazji dla mieszkańców przygotowano coś ciekawego. Można powspominać dawne czasy – wirtualnie, bez wychodzenia z domów. Jest również opcja dla aktywnych – rajd pieszy po dawnym lotnisku wojskowym w Kluczewie.

Muzealnicy stworzyli wyjątkową wystawę. Można ją znaleźć tutaj. Powstała we współpracy z mieszkańcami, którzy podzielili się zarówno wspomnieniami sprzed 60 lat, jak i fotografiami z rodzinnych albumów. To wycieczka w przeszłość. Przeglądając kolejne karty, widzimy nie tylko dawne i obecne siedziby MAH, ale także powojenne zniszczenia Starego Miasta. Warto obejrzeć wystawę, żeby powspominać dawne czasy albo dopiero poznać tę część historii Stargardu.

Kolejna propozycja wspólnego świętowania urodzin muzeum to pieszy rajd po terenie dawnego lotniska wojskowego. Wycieczkę zaplanowano na niedzielę (11.10.). Uczestnicy spotkają się o 10:00 na parkingu przy Zespole Szkół nr 5 (ul. J. Śniadeckiego 4-6). Trasa wyniesie około 10 km. Aby wziąć udział w rajdzie, trzeba się wcześniej zgłosić – e-mailowo: a.bierca@muzeum-stargard.pl lub telefonicznie: 91 578 38 35 (wew. 36). Dzieci i młodzież poniżej 16 lat mogą dołączyć do wycieczki pod opieką osoby dorosłej. Więcej informacji tutaj.