Aktualności: Sprawy urzędowe

Majowe święto w Stargardzie

28 kwietnia 2023

W środę (3.05.) w całej Polsce obchodzić będziemy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Także w Stargardzie tego dnia można wziąć udział we wspólnym świętowaniu. W planach m.in. pokaz sprzętu wojskowego i defilada. Jest też coś dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Obchody święta Trzeciego Maja rozpoczną się o 10:30. Wtedy pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości” złożone zostaną kwiaty. Następnie o 11:00 w kolegiacie odprawiona będzie msza święta w intencji Ojczyzny. Tego dnia jak zawsze warto też przyjść na Rynek Staromiejski. Już od 10:00 będzie można podziwiać wojskowe pojazdy i sprzęt. Około 12:30 rozpocznie się tam uroczysty apel wojskowy wraz z salwą honorową i defiladą. Tuż po nim wszyscy chętni dostaną wojskową grochówkę.

Trzeba pamiętać, że w środę (3.05.) na Starym Mieście zmieniona będzie organizacja ruchu. Więcej informacji tutaj.

Długi majowy weekend w Stargardzie można spędzić aktywnie. Na wodne szaleństwa, relaks w saunie albo trening na siłowni zaprasza AquaStar. Szczegółowy harmonogram otwarcia wszystkich stref można sprawdzić tutaj. Majówka to również okazja do odwiedzenia Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Edukatorzy czekają 1, 2, i 3.05. (poniedziałek, wtorek i środa) od 10:00 do 18:00 na wszystkich głodnych wiedzy. Z kolei 2.05. (wtorek) 17:00 w Domu Kultury Kolejarza rozpocznie się Biesiada Narodowa organizowana przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny. Wstęp wolny.