Aktualności: Sport

Małe gwiazdy w dużej grze

7 czerwca 2022

Sukces zawodniczek MUKS BSS Stargard. Piłkarki zajęły 4. miejsce w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wysoka lokata cieszy tym bardziej, że dziewczęta rywalizowały w o rok starszej kategorii wiekowej. Indywidualnie świetnie zaprezentowała się Anastazja Jabłońska, która została królową strzelczyń.

Zawodniczki z naszego miasta doskonale poradziły sobie w fazie grupowej rozgrywek i w ćwierćfinałach. Dopiero mecz półfinałowy okazał się być prawdziwym wyzwaniem. Ostatecznie piłkarki MUKS BSS Stargard zakończyły udział w turnieju na wysokim, 4. miejscu. Z kolei chłopcy z tego samego klubu dotarli do ćwierćfinału w kategorii U8. Wśród młodych zawodniczek wyróżniła się Anastazja Jabłońska – z 24 golami na koncie otrzymała tytuł królowej strzelczyń.

Organizatorem zawodów „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. To największy w Europie turniej piłki nożnej dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i UKS-ów. Nasz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy BSS Stargard może poszczycić się Zielonym Certyfikatem (Gwiazdką) PZPN. To gwarancja szkolenia zgodnego ze standardami PZPN i szansa na dalszy rozwój. W strukturach klubu trenuje w sumie ponad 200 zawodników – dziewcząt i chłopców.

Zdjęcia: MUKS BSS Stargard