Aktualności: Sprawy urzędowe

Malujemy na wiosnę

18 kwietnia 2024

Każdego roku po zimie w całym Stargardzie poprawiamy oznakowanie poziome na jezdniach. Malowane są m.in. linie wyznaczające pasy dla aut i drogi dla rowerzystów oraz przejścia dla pieszych. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, drogowcom musi sprzyjać pogoda – powinno być sucho i ciepło.

Prace w całym mieście trwają. W ramach pozimowego malowania odświeżane są linie ciągłe, przerywane, pojedyncze i podwójne, linie zatrzymania, przejścia dla pieszych, symbole (np. miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, strzałki, znaki uzupełniające). To przede wszystkim większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, ale i lepszy komfort poruszania się po Stargardzie. Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje wykonawcy planów, malowanie powinno zakończyć się najpóźniej w maju.

Wartość wszystkich prac to ponad 190 000 zł. W tym roku w Stargardzie do odświeżenia jest ok. 17 600 m2 linii i symboli. To przede wszystkim oznakowanie w kolorze białym (ok. 15 000 m2), ale też w niebieskim (ok. 1400 m2) i czerwonym (ok. 1200 m2). Wykonawcą pozimowego malowania ulic jest lokalna firma – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DAJANA” ze Stargardu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Robert Gajewski/archiwum