Aktualności: Sprawy urzędowe

Małżonkowie z medalami

25 lutego 2022

31 par otrzymało odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienia nadawane przez Prezydenta RP. W naszym mieście jubilaci przyjmują je od prezydenta Rafała Zająca. Medale mogą dostać pary, które są ze sobą co najmniej 50 lat. To stylizowane sześciopromienne gwiazdy na jasnoróżowej wstążce.

– Ten wyjątkowy jubileusz budzi wyrazy głębokiego szacunku i uznania – nie tylko ze strony waszych bliskich, ale również wszystkich stargardzian. Przez lata budowaliście swoje rodziny, tworząc jednocześnie nasze miasto. Wspólne życie to chwile szczęścia, ale też trudne momenty. Swoją postawą pokazujecie, że razem można pokonać wszystkie przeciwności losu. Życzę wam kolejnych lat przeżytych wspólnie w zdrowiu, radości i spokoju – mówił prezydent Rafał Zając.

Choć jubilaci pobierali się w różnych miastach, teraz wszyscy są mieszkańcami Stargardu. Wielu parom w tej szczególnej chwili towarzyszyli członkowie rodzin i przyjaciele. Nie zabrakło wzruszeń, życzeń i podziękowań. Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

Zgłoszenie bliskich do tego odznaczenia może być formą prezentu – wnioski są przyjmowane również w imieniu jubilatów. Jest na to czas do końca marca. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg