Aktualności: Sport

Mamy medalistki w karate

10 maja 2021

Znakomity występ młodych stargardzianek w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan. Julia Pakuła obroniła tytuł Mistrzyni Polski w kumite Juniorek. Z kolei Emilia Momot stanęła na drugim stopniu podium w kumite indywidualne Młodziczek i zajęła 3. miejsce w kata indywidualnym Kadetek. Julia i Emilia są stypendystkami prezydenta Stargardu.

W mistrzostwach świetnie spisała się także Klaudia Jermalonek, która zdobyła brązowy medal w kumite indywidulanym Młodziczek. Nasze zawodniczki stanęły również do rywalizacji drużynowej. Emilia Momot, Klaudia Jermalonek i Karolina Michalak mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami – złotym medalem w konkurencji drużynowej Młodziczek i 3. miejscem w kata drużynowym Kadetek.

Mistrzostwa Polski odbyły się w Stargardzie. Do naszego miasta przyjechali czołowi zawodnicy z całego kraju. W sumie w 6 konkurencjach kata i 6 konkurencjach kumite wzięło udział 137 osób. Dodatkowo 17 ekip walczyło w rywalizacji drużynowej. Już za kilka dni nasze zawodniczki powalczą w Łodzi o kwalifikacje do czerwcowych Mistrzostw Polski w Karate Olimpijskim.

Zdjęcia: Artur Momot