Aktualności: Sport

Mamy mistrzynię wellness

18 maja 2022

Na początku maja Monika Kupis wzięła udział w Mistrzostwach Europy Bodybuilding, Fitness, Fitness Challenge. Stargardzianka wróciła z Hiszpanii z tytułem wicemistrzyni w kategorii woman wellness. To kolejny sukces naszej zawodniczki. Monika w tym roku ma już na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo Polski w wellness i zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness.

Po powrocie z Hiszpanii stargardzianka spotkała się z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępcą Ewą Sową. Opowiedziała o swoich codziennych treningach i przygotowaniach do zawodów. – Moja przygoda ze sportem zaczęła się w szkole podstawowej. Kilka lat trenowałam biegi w LKS Pomorze, ale musiałam zrezygnować z powodu kontuzji. To doświadczenie dało mi silne podstawy do dalszego sportowego rozwoju. Kulturystyka jest bardzo wymagająca – zmienia ciało, jednocześnie kształtując charakter. Zwycięstwa w zawodach to zawsze dodatkowa radość i nagroda za ciężkie treningi i wyrzeczenia – mówi Monika Kupis.

Do tegorocznego mistrzostwa Europy zabrakło jej tylko 1 punktu – jak sama podkreśla, jest pewien niedosyt, ale też motywacja do udoskonalania formy. Zawodniczka ma już plany na następne starty.

– Sukces pani Moniki sprawił nam ogromną radość. Choć nie zajmuje się sportem zawodowo, jej determinacja pozwala wypracować świetne wyniki. Cieszę się, że stargardzianka odnosi sukcesy w dyscyplinie, która na razie nie jest jeszcze popularna w naszym mieście. Mocno dopingujemy sportsmenkę na drodze do kolejnych osiągnięć – mówi prezydent Rafał Zając.

Monika Kupis z powodzeniem startuje w wellness. To rywalizacja stworzona z myślą o kobietach, które nie są tak mocno zbudowane – w porównaniu z innymi kategoriami – i mają bardziej naturalne kształty. Mistrzynię wellness cechuje przede wszystkim niska ilość tkanki tłuszczowej, ale bez nadmiernej definicji mięśniowej, a także wąska talia. – Początkowo marzyłam o starcie w kategorii bikini. Wydawało mi się jednak, że proporcje mojego ciała nie są wystarczająco dobre. Spróbowałam swoich sił w wellness i to był strzał w dziesiątkę. Dotychczasowe kompleksy okazały się być największymi atutami. Treningi znacznie poprawiły moją samoocenę i zwiększyły pewność siebie – i to niezależnie od formy, w jakiej w danej chwili jestem – dodaje Monika Kupis.

– Postawa sportsmenki ze Stargardu niesie ważny przekaz zwłaszcza dla młodych ludzi. To dowód, że dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i ambicji można spełniać najśmielsze marzenia. Warto szukać swojej sportowej drogi i nie poddawać się, nawet jeśli coś staje nam na przeszkodzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Karierę stargardzianki można śledzić na Instagramie (@miiiiiskaa). W planach jest już występ jesienią na mistrzostwach świata. Monikę Kupis na co dzień trenuje Rafał Zabawa. Para tworzy duet na siłowni, ale także w życiu.

Zdjęcia: Paweł Bieg/Monika Kupis/Instagram