Aktualności: Kultura

Marcin Momot na Scenie Młodych

25 listopada 2019

Najnowszy sezon Stargardzkiej Sceny Młodych rozpoczął gitarowy koncert uzdolnionego 16-latka. Swoje umiejętności zaprezentował Marcin Momot, znany już stargardzkiej publiczności. Były utwory w klasycznych wersjach, jak i zupełnie nowe aranżacje. Młody muzyk zagrał na gitarze elektrycznej.

Przygodę z muzyką Marcin Momot rozpoczął w wieku 11 lat. Swoje umiejętności szlifował w Młodzieżowym Domu Kultury, jest też absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego. Wielokrotnie i z sukcesami bierze udział w konkursach, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. W ubiegłym roku podczas X Płockich Konfrontacji Gitarowych otrzymał nagrodę Grand Prix. Muzyk zajął także 3. miejsce w międzynarodowym konkursie MOJE SOLO 2018. Na tym samym stopniu podium stanął też na tegorocznym VI Przeglądzie Młodych Muzyków. Marcin Momot jest stypendystą prezydenta Stargardu.

Utalentowany gitarzysta rozpoczął kolejny sezon Stargardzkiej Sceny Młodych. SCK umożliwia artystom z naszego miasta zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Twórcy SSM są otwarci na różne formy sztuki – może to być np. taniec, śpiew, gra na instrumentach, ale także iluzja. Każda forma wyrażenia siebie zostanie doceniona. Uczestnicy powinni mieć mniej niż 25 lat. Wystarczy zgłosić chęć występu na adres scenamlodych@sck.stargard.pl. SSM ma także swój profil na Facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić kolejne propozycje. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Zdjęcia: Tadeusz Surma