Aktualności: Sport

Marszałek docenił stargardzkich sportowców

15 marca 2019

Zapaśniczka Katarzyna Mądrowska i jej trener Mariusz Kucharczyk zostali wyróżnieni podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku”. Nagrody finansowe otrzymali medaliści najważniejszych sportowych imprez na świecie.

– Na wyniki sportowe stargardzkiego FENIKS PESTA złożył się cały sztab trenerski, odpowiednie zarządzanie klubem i wsparcie prezydenta Rafała Zająca oraz Mirosława Rybkowskiego PESTA 2 – mówi Mariusz Kucharczyk.

W 2018 roku Katarzyna Mądrowska zdobyła brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Świata. To ważny etap na drodze olimpijskiej. Zapaśniczka jest stypendystką prezydenta Stargardu. Wielokrotnie zdobywała tytuł Gwiazdy Stargardzkiego Sportu – także w 2018 roku.

Utalentowana zawodniczka intensywnie przygotowuje się do startu w igrzyskach, które odbędą się w przyszłym roku w Tokio. Podczas szczecińskiej gali nagrodę otrzymał także Mariusz Kucharczyk, trener Katarzyny Mądrowskiej. Sportowcy należą do Klubu Feniks Pesta Stargard.

– Zdobyte medale  pokazują, jak ogromny potencjał tkwi na Pomorzu Zachodnim. Gratuluję ambitnej postawy zawodniczkom i zawodnikom, ale jednocześnie dziękuję trenerom oraz działaczom, bo bez ich zaangażowania o sukcesy sportowe byłoby znacznie trudniej – mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas corocznego podsumowania nagrodzono 50 najlepszych zawodników, trenerów i działaczy – w tym gronie znaleźli się stargardzianie. Wyróżnienie otrzymały także najaktywniejsze sportowo zachodniopomorskie kluby, lokalne samorządy oraz szkoły.

Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego