Aktualności: Kultura

Meisinger Festival w Stargardzie

21 sierpnia 2020

Do naszego miasta kolejny raz zawitają artyści Meisinger Music Festival. W piątek (21.08.) o 20:00 w kolegiacie rozpocznie się wyjątkowy koncert. W świątyni wystąpi Krzysztof Meisinger wraz z kwintetem smyczkowym AstorArte String Quintet. Gościem specjalnym koncertu będzie mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.

Publiczność w Stargardzie wysłucha programu „PIAZZOLLA”. To pierwsza odsłona tegorocznej, trzeciej już edycji wydarzenia. Po raz kolejny w naszym regionie wystąpią światowej sławy muzycy klasyczni – tym razem artyści wyłącznie z Polski. Melomani znów spotkają się m.in. w stargardzkiej kolegiacie. To szczególne miejsce z wyjątkowym klimatem. W 2019 r. w ramach Meisinger Music Festival wystąpiła tam utalentowana sopranistka Sumi Jo. W świątyni koncertuje również Orkiestra Camerata.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Meisinger. Muzyk od lat występuje z największymi artystami na najważniejszych scenach całego świata. Wstęp na wszystkie wydarzenia Meisinger Music Festival jest bezpłatny. Kolejne koncerty odbędą się w Szczecinie i Barlinku. Miłośnicy muzyki klasycznej spotkają się z twórczością m.in. W. A. Mozarta, J. S. Bacha i F. Schuberta.