Aktualności: Biznes

Metalowa gotowa

26 lipca 2021

Zakończyły się prace przy przedłużeniu ul. Metalowej. Kierowcy, piesi i rowerzyści zyskali ponad 650 m nowej jezdni oraz chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Całość uzupełniły ledowe latarnie. Droga w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii połączyła nowe tereny inwestycyjne z już istniejącymi. Na ukończeniu jest również kolejna ogromna inwestycja – uzbrajanie ponad 20 hektarów następnych działek.

Przedłużenie ul. Metalowej uzupełniło sieć dróg w PPNT. Nowa droga jest dostosowana do wszystkich użytkowników – także rowerzystów. Ten środek transportu wybiera coraz więcej osób. Z kolei piesi mają tam do dyspozycji wygodny chodnik z kostki albo – po drugiej stronie – ciąg pieszo-rowerowy z masy bitumicznej.

Niedługo w PPNT zakończy się kolejna duża inwestycja. Ponad 20 hektarów zostanie kompleksowo uzbrojonych. Wartość wszystkich prac to przeszło 30 000 000 zł. W ramach uzbrajania terenów dla inwestorów powstają też drogi wewnętrzne – 3 odcinki o łącznej długości prawie 1,5 km. Z nich również skorzystają zarówno kierowcy, jak i piesi oraz rowerzyści.

Zdjęcia: UM w Stargardzie