Aktualności: Sprawy urzędowe

Miasto stargardzian sprzed lat

5 sierpnia 2020

Kolejne wspomnienia czekają na mieszkańców w Parku Chrobrego. Tym razem znów przeniesiemy się do lat 90. XX w. Obraz miasta u progu przemian społecznych, początki samorządu terytorialnego i dynamiczny rozwój – to wszystko można zobaczyć na najnowszej wystawie.

W 1990 r. odbyły się pierwsze wybory samorządowe. To również początek prywatyzacji i przywracania wolnego rynku. Wszystkie te zmiany miały ogromny wpływ na codzienne życie wszystkich stargardzian. Powstawały nowe przedsiębiorstwa, a inne zakłady pracy likwidowano lub przekształcano. Zmieniły się nazwy ulic. W całym mieście rozpoczęły się liczne inwestycje. Oglądając wystawę, przechodzimy od początku lat 90. aż do 2020 r. To ciekawa podróż w przeszłość – okazja do wspomnień dla dorosłych mieszkańców, a dla nieco młodszych szansa na poznanie historii Stargardu.

Wystawę „Miasto stargardzian” przygotowaną przez Jolantę Aniszewską z Muzeum Archeologiczno-Historycznego można oglądać na ekspozytorach w Parku Chrobrego do końca sierpnia. Kolejna propozycja znajduje się na ul. S. Wyszyńskiego w pobliżu przejścia dla pieszych przy pl. Wolności. „Zmieniające się miasto” to fotograficzna opowieść o budowaniu nowego Stargardu. Warto odwiedzić obie wystawy, by zobaczyć jak doskonale znane miejsca z upływem czasu zmieniały swoje oblicze. Ekspozycje przygotowano z okazji 30. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w Polsce.

Zdjęcia: UM w Stargardzie