Aktualności: Sprawy urzędowe

Miasto wspiera Policję

14 stycznia 2020

Cztery nowe radiowozy zasiliły flotę Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Zakup pojazdów za ponad 440 000 zł w połowie dofinansowało miasto. To kolejne wsparcie funkcjonariuszy z naszego miasta. Policjanci otrzymali też dodatkowe wyposażenie, które zostanie wykorzystane m.in. podczas patrolowania ulic Stargardu.

– Wymiana sprzętu Policji to długi proces. Z pewnością należy go kontynuować. Mam nadzieję, że przekazane dzisiaj samochody posłużą jak najlepiej w codziennej pracy funkcjonariuszy. Naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Stargardu poczucia bezpieczeństwa. Cieszę się, że wspólnymi siłami możemy podejmować skuteczne działania w tym zakresie – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargardzka Policja otrzymała dwa oznakowane radiowozy, jeden samochód nieoznakowany oraz furgon, który posłuży do transportu osób. Dodatkowo funkcjonariusze zostali wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Będą mogli go wykorzystać zarówno podczas prowadzonych akcji, jak i na patrolach. Łączna wartość pojazdów i wyposażenia to ponad 440 000 zł. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 220 000 zł.

Stargard aktywnie wspiera Policję. W 2018 r. dzięki środkom z budżetu miasta zakupiono m.in. dwa motocykle i cztery radiowozy. W ubiegłym roku policjantów w codziennych patrolach wspomogli młodzi funkcjonariusze w ramach adaptacji zawodowej. Dofinansowanie przeznaczono także na wypłaty wynagrodzeń za czas służby przekraczający normę.

Zdjęcia: UM w Stargardzie