Aktualności: Edukacja

Miasto wspiera szpital

21 lutego 2020

Ponad 660 000 zł trafiło w 2019 r. z budżetu miasta na wyposażenie Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. Dzięki wsparciu szpital zakupił nowy sprzęt – m.in. stół operacyjny, a także mikroskop oraz urządzenia do endoskopii. Kolejną inwestycją była instalacja serwera z oprogramowaniem, który usprawni przechowywanie wyników badań pacjentów.

Najnowszy zakup szpitala to nowoczesny, uniwersalny stół operacyjny. Sprzęt trafił na oddział ginekologiczno-położniczy, gdzie będzie wykorzystywany przy różnych zabiegach. Jest regulowany elektronicznie i ma wysokie obciążenie maksymalne. Dzięki odpowiedniej konstrukcji przyda się zwłaszcza podczas wykonywania cięć cesarskich. Stół zwiększy bezpieczeństwo i komfort pacjentek. Miasto przeznaczyło na jego zakup prawie 60 000 zł.

Kolejne pieniądze zostały przeznaczone na serwer z oprogramowaniem pozwalającym przechowywać wyniki badań pacjentów. Dane z pracowni diagnostycznych wraz z opisami trafiają do biblioteki plików, gdzie pozostają przez 20 lat. Dodatkowo nowy serwer usprawni system wydawania elektronicznych recept i pozwoli w pełni uruchomić Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Dotacja na ten cel to niemal 100 000 zł.

Miasto regularnie wspiera szpital. W 2019 r. przekazano łącznie ponad 660 000 zł na m.in. modernizację dwóch wind, zakup mikroskopu do zabiegów laryngologicznych, videogastroskopu do badań górnego odcinka przewodu pokarmowego i videokolonoskopu do diagnostyki dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Zdjęcia: FB/Szpital w Stargardzie