Aktualności: Kultura

Między książką a filmem

22 października 2021

Choć od 15 lat zawodowo zajmuje się kinem, wolny czas poświęca literaturze. Tym razem w cyklu „Książki mojego życia” o swoich ulubionych lekturach opowiedziała Ewa Tomczak – kierownik kina Stargardzkiego Centrum Kultury. Cała literacko-filmowa rozmowa jest tutaj.

W rozmowie z Iloną Kowal Ewa Tomczak – jak każdy gość cyklu – wróciła do pierwszych czytelniczych wspomnień z czasów dzieciństwa. Jak sama mówi, w jej przypadku dużą rolę odegrali rodzice, którzy zarazili ją miłością do literatury. Jako nastolatka chętnie sięgała po książki Małgorzaty Musierowicz, a dzisiaj najczęściej czyta kryminały, thrillery, ale również biografie i publikacje historyczne.

Na kanale Książnicy Stargardzkiej w serwisie YouTube można znaleźć wszystkie odcinki „Książek mojego życia”. O swoich ulubionych lekturach opowiedzieli już: dziennikarka Emilia Chanczewska, dyrektor Zakładu Karnego Adam Ładniak, lekarz medycyny rodzinnej Iwona Mądra, dziennikarka i konferansjerka Aleksandra Zalewska-Stankiewicz oraz księgowa i wykładowca akademicki Iwona Bogusz.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka