Strona głównaWpisySportMikołajki na sportowo

Aktualności: Sport

Mikołajki na sportowo

29 listopada 2021

Zbliżająca się zima wcale nie oznacza rezygnacji z aktywności na świeżym powietrzu. Miłośnicy sportu z naszego miasta i okolic udowadniają, że trenować i rywalizować można w każdą pogodę. Najbliższa okazja to 2. Stargardzki Triathlon Mikołajkowy. Trwają już zapisy na wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę (12.12.).

Aby dołączyć do zabawy, trzeba zgłosić się tutaj. Triathlon to tradycyjnie połączenie trzech aktywności – biegu, jazdy na rowerze oraz pływania. 2. Stargardzki Triathlon Mikołajkowy rządzi się jednak swoimi prawami. Zamiast biegu można maszerować (dopuszczalny też marsz nordic walking), a konkurencja w wodzie to morsowanie. Zapisy trwają do 8.12. (środa).

Rywalizacja rozpocznie się 12.12. (niedziela) o 10:00 na parkingu przy ul. Szczecińskiej 81 (przy byłym sklepie Tesco). Zawodnicy najpierw przejadą na rowerach do amfiteatru w Morzyczynie. Kolejną konkurencją jest bieg, a na zakończenie – morsowanie. W planach są również wybory miss i mistera 2. Stargardzkiego Triathlonu Mikołajkowego, a także m.in. quiz z nagrodami.