Aktualności: Sprawy urzędowe

Miliony na nowe drogi

26 października 2021

22 800 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na przebudowę ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. Lelewela. Na jezdniach w dzielnicy Kluczewo pojawi się nowa nawierzchnia. Bezpieczeństwo i komfort pieszych poprawią wygodne chodniki. Całość uzupełni nowoczesne oświetlenie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy tej dzielnicy czuli się pełnoprawnymi stargardzianami. Stąd inwestycje m.in. w przejęty Park Podworski oraz w Szkołę Podstawową nr 8 i jej otoczenie. Dlatego też wnioskowaliśmy o środki na przebudowę dróg właśnie w tej części miasta. Dziękuję moim współpracownikom, którzy tak skutecznie pozyskują dofinansowania z różnych źródeł. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w ten projekt: panu posłowi Michałowi Jachowi, panu wojewodzie Zbigniewowi Boguckiemu, a także radnym Rady Miejskiej – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach inwestycji na ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmencie ul. Lelewela będzie wykonana nowa nawierzchnia oraz odwodnienie. Widoczność i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg poprawi przebudowane oświetlenie. W planach są również nasadzenia zieleni. Orientacyjny zakres inwestycji można zobaczyć na mapie. Łączna długość przebudowywanych dróg to ponad 1,8 km.

Przewidywana wartość prac to 24 000 000 zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość powinna być gotowa do końca 2023 r.

Mapa: UM w Stargardzie