Aktualności: Sprawy urzędowe

Miłość godna podziwu

21 kwietnia 2023

Kolejne pary odebrały od prezydenta Rafała Zająca medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Za każdym razem są to chwile pełne wzruszeń i refleksji – zarówno dla jubilatów, jak i członków ich rodzin. Takie wyróżnienie można otrzymać za 50 lub więcej lat stażu małżeńskiego, dlatego nagrodzonym parom często towarzyszą przedstawiciele nawet kilku pokoleń.

– Historia każdego wyróżnionego małżeństwa to jednocześnie historia Stargardu. Pary, które od ponad 50 lat budują tu swoje rodziny, mają także ogromny wkład w tworzenie naszego miasta i dzisiaj są dla nas autorytetami. Tak trwałe związki należy opierać na solidnych fundamentach. To przede wszystkim mądra miłość, której podstawą jest przyjaźń. W każdym związku zdarzają się zarówno piękne, jak i trudne chwile. Potrzeba wiele zrozumienia i wytrwałości, żeby przez pół wieku przechodzić przez nie razem – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrodzeni małżonkowie otrzymali medale w kształcie stylizowanej sześcioramiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce i upominki. Podczas uroczystości towarzyszyli im członkowie rodzin – nie zabrakło życzeń, gratulacji i pamiątkowych fotografii. Odznaczenia dla par świętujących Złote Gody są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Stargardzie w jego imieniu medale wręcza prezydent Rafał Zając.

Zdjęcia: UM w Stargardzie