Aktualności: Sprawy urzędowe

Miłość sięga gwiazd

18 lutego 2020

Do 15.03. (wtorek) można składać wnioski o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnienie otrzymają pary, które wzięły ślub w 1970 r. lub wcześniej, ale dotychczas nie zostały nagrodzone. To wspaniały sposób na świętowanie tej wyjątkowej rocznicy. Dokumenty przyjmowane są w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5.

Wniosek można wypełnić na miejscu lub pobrać z załącznika poniżej. Medale dostaną małżeństwa, które na stałe mieszkają w Stargardzie. Można także zgłosić znajomych jubilatów – takie wyróżnienie to wyjątkowy prezent. Odznaczenia przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym mieście wręczane są w jego imieniu przez prezydenta Rafała Zająca.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr te. 91 577 07 93. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie mają formę stylizowanych sześcioramiennych gwiazd z dwiema różami pośrodku. Są zawieszone na charakterystycznej różowej wstążce, a na rewersie znajduje się monogram RP. Odznaczenia otrzymują pary, które świętują Złote Gody – są małżeństwem od 50 lat lub więcej.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

Wniosek o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie