Aktualności: Sport

Mistrzostwo Polski dla Pauliny Kaczyńskiej

6 maja 2019

Sukces zawodniczki ze Stargardu. Biegaczka klubu WMLKS Pomorze zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 10 000 m. Dzięki bardzo dobrym występom pozostałych sportsmenek ekipa z naszego miasta wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Kraju w biegu na 10 000 m. Na trzecim stopniu drużynowego podium stanęli natomiast zawodnicy WMLKS Pomorze. Trenerem stargardzkich biegaczy jest Zbigniew Krzysiek.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbyły się w Białogardzie. Poziom zawodów był wysoki. Na stracie stanęli czołowi biegacze z całej Polski. Dodatkowym wyzwaniem były niesprzyjające warunki atmosferyczne – zawodnicy musieli zmierzyć się z zimnem i deszczem. Paulina Kaczyńska wystartowała w biegu na 10 000 m. Od początku trzymała się w czołówce rywalizacji. Na 2 km przed metą przyspieszyła jeszcze bardziej, kończąc dystans ze znakomitym wynikiem 32:53.65. Od ponad 15 lat żadna zawodniczka nie pobiegła szybciej na MP. Paulina Kaczyńska wyprzedziła drugą na mecie Renatę Pliś aż o 14 sekund oraz trzecią Annę Gosk o 22 sekundy. Wynik zawodniczki z naszego miasta plasuje ją obecnie na 8-9 miejscu w tabelach europejskich.
Paulina Kaczyńska to utalentowana i utytułowana biegaczka. Na swoim koncie ma już m.in. złote medale Mistrzostw Polski na 10 000 m i 5 000 m. Trzykrotnie stawała także na drugim stopniu podium Halowych Mistrzostw Polski. Paulina Kaczyńska zdobyła również tytuł Gwiazdy Stargardzkiego Sportu.

Jednocześnie w Białogardzie rozegrano Mistrzostwa Polski U23. W tej kategorii na 10 000 m wystartowały dwie biegaczki z klubu WMLKS Pomorze. Anna Wiktorczyk zajęła V miejsce z rezultatem 36:34.99, co daje jej I klasę sportową. Milena Sadowska natomiast dobiegła do mety na VII pozycji z czasem 38:31.23. Dzięki dobrym występom zawodniczki ze Stargardu zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej i otrzymały tytuł Mistrzyń Polski.

Świetnie spisali się także panowie. Ekipa w składzie Damian Kabat, Konrad Majdziński i Andrzej Kuśmider wywalczyła drużynowo brązowy medal na dystansie 10 000 m.

Potrójne podium to ogromny sukces klubu ze Stargardu. Na uznanie zasługuje równa forma wszystkich zawodników, dzięki której tryumfowali w klasyfikacji drużynowej.

Zdjęcia: Zbigniew Krzysiek