Aktualności: Kultura

Młodzi na scenie

8 października 2020

Przed nami kolejna odsłona Stargardzkiej Sceny Młodych. W sobotę (10.10.) o 18:00 na małej scenie SCK wystąpi duet – Diana Kamrowska i Paweł Kowalewski. Swoje prace zaprezentuje też Hanna Bytniewska-Judasz, graficzka i laureatka tegorocznej nagrody prezydenta dla Młodego Artysty.

Diana Kamrowska i Paweł Kowalewski publikują swoje występy w serwisie YouTube. Mają też za sobą koncerty podczas ArtFestiwalu, w Domu Kultury Kolejarza i na wernisażach w Bramie Wałowej. Teraz stargardzianie znów posłuchają młodych artystów na żywo. Na występ obowiązują bezpłatne wejściówki – do odbioru w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury (czynna codziennie od 11:00).

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac autorstwa Hanny Bytniewskiej-Judasz. Młoda artystka uczy się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych, a swoje umiejętności doskonali również w pracowni grafiki Młodzieżowego Domu Kultury. Jej prace zdobywają uznanie na wielu konkursach – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. W ubiegłym roku stargardzianka zdobyła m.in. II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Graficznym we Włoszech.

SCK czeka na kolejne zgłoszenia od utalentowanych ludzi z naszego miasta. W ramach Stargardzkiej Sceny Młodych prezentują się artyści, którzy mają nie więcej niż 25 lat. Śpiew, taniec, gra na instrumentach, malarstwo – każdy może pokazać swoje dzieła szerszej publiczności. Wystarczy zgłosić się e-mailowo: scenamlodych@sck.stargard.pl albo zadzwonić – tel. 512 281 724.