Aktualności: Sprawy urzędowe

Młodzi po raz dziewiąty

16 lutego 2022

Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard zainaugurował kolejną kadencję. Dla niektórych uczniów to początek działalności samorządowej, a inni członkowie MZD mają już pewne doświadczenie. Młodzi ludzie wzięli udział w pierwszy spotkaniu, na którym m.in. wybrane zostało prezydium IX kadencji. Pojawiły się też już pierwsze plany na najbliższą przyszłość.

– Cieszę się, że młodzi ludzie ze Stargardu chcą tutaj działać. Ich postawa może być przykładem dla innych. Chcą zmieniać nasze miasto i udowadniają, że to możliwe. Życzę im wielu sukcesów i wartościowych pomysłów, które wzbogacą Stargard. Z naszej strony jak zawsze mogą liczyć na wsparcie – mówi prezydent Rafał Zając.

Młodzieżowy Zespół Doradczy działa w naszym mieście od 2013 r. Jego członkami są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Aby dołączyć do MZD, należy zgłosić się do opiekuna samorządu uczniowskiego w konkretnej placówce. Działalność zespołu jest szeroka – organizują konkursy, spotkania, działają w internecie. Prowadzą m.in. facebookową grupę #MłodziStargard, na której jest już ponad 230 osób. Angażują się też w działania ekologiczne.

W inauguracyjnym spotkaniu z młodymi ludźmi wzięła udział także zastępca prezydenta Ewa Sowa – Członkostwo w Młodzieżowym Zespole Doradczym to wyróżnienie, ale także wyzwanie. Ich głos jest ważny, bo wypowiadają się w imieniu swoich koleżanek i kolegów. Liczę na to, że kolejna kadencja to następne wyzwania i ciekawe projekty, które wspólnie zrealizujemy – mówi.

Na czele IX kadencji MZD stanęła Zofia Bochenek. Wiceprzewodniczącą została Aleksandra Stachera, a sekretarzem – Kamila Ciniawska. Młodzi ludzie są pełni zapału do pracy. Już planują najbliższe działania i zachęcają do obserwowania ich w mediach społecznościowych – na Facebooku i na Instagramie (@mzd.stargard).

Zdjęcia: UM w Stargardzie