Aktualności: Sprawy urzędowe

Młodzi policjanci na ulicach

23 października 2019

Miasto wspiera finansowo Komendę Powiatową Policji. Etatowi funkcjonariusze są dzięki temu wzmocnieni w codziennych patrolach. Do policjantów z naszego miasta dołączyli młodzi funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe. W ramach adaptacji zawodowej będą uczyć się reagowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców.

Młodzi policjanci pełnią służbę w systemie zmianowym – tak jak doświadczeni funkcjonariusze. Zostaną skierowani w rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół. Patrole pojawią się także w miejscach wskazywanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo młodzi stażem policjanci mogą liczyć na wsparcie kadry ze Stargardu i Szczecina. Przy doświadczonych funkcjonariuszach nauczą się reagować w różnych sytuacjach i zdobędą wprawę w pełnieniu służby.

Stargard aktywnie wspiera Policję. W tym roku KPP otrzymała z budżetu miasta prawie 70 000 zł. Środki zostały przeznaczone właśnie m.in. na pokrycie kosztów adaptacji zawodowej w służbie przygotowawczej. Dofinansowanie pozwoliło także na zakup niezbędnych elementów wyposażenia policjantów oraz zapłatę funkcjonariuszom za czas służby przekraczający normę.

Zdjęcia: KPP w Stargardzie