Aktualności: Kultura

Młodzi znów na scenie

12 marca 2024

Kolejna okazja do posłuchania zdolnych stargardzian. Miłosz Krysiak i Eryk Kucharski wystąpią w najbliższą niedzielę (17.03.) na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Towarzyszyć mu będzie wystawa grafik Natalii Leszczyńskiej. Początek o 17:00. To kolejne wydarzenie w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych.

Tym razem posłuchamy zdolnych wokalistów, którzy szlifują swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury pod okiem Ewy Krysian. Miłosz i Eryk przed kilkoma dniami zdobyli nagrodę prezydenta Stargardu w kategorii Młody Artysta. Chłopcy dali się też poznać ogólnopolskiej publiczności w programie telewizyjnym „The Voice Kids”. Oprócz śpiewu Miłosz interesuje się aktorstwem, a Eryk jest także uzdolniony plastycznie. Z kolei Natalia Leszczyńska to utalentowana graficzka, wychowanka Ryszarda Balonia. Na swoim koncie ma nagrodę prezydenta Stargardu w kategorii Artysta/Twórca. Jest również zdobywczynią stypendium.

SSM to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności dla młodych mieszkańców naszego miasta. SCK ma również propozycję dla dorosłych. Stargardzka Manufaktura Sztuki ruszyła na początku tego roku i nabiera rozpędu. Zasady są bardzo proste. Muzycy, wokaliści lub zespoły, które chcą wystąpić na małej scenie, mogą się zgłaszać do SCK. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 32 31 i ustalić wszystkie szczegóły. Artyści za darmo dostaną możliwość organizacji koncertu z pełną obsługą sceno-techniczną i gospodarczą. SCK zadba też o promocję wydarzenia. Jednocześnie cały dochód ze sprzedaży biletów trafi do występujących.