Aktualności: Działania społeczne

Młodzież ma wybór

22 marca 2019

Oferta wszystkich szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu, a ponadto wystawa prac plastycznych i prezentacja dokonań uczniów – za nami XI edycja Spotkań z Edukacją. To wydarzenie adresowane do osób, które w najbliższym czasie podejmą trudną decyzję o wyborze szkoły średniej. Młodzi ludzie nie muszą wyjeżdżać ze Stargardu. Na miejscu działa wiele placówek o różnych profilach.

– Oferta szkół w Stargardzie jest szeroka. Odpowiedni wybór dzisiaj to szansa na dobrą pracę w przyszłości – np. w parkach przemysłowych. Wybierając szkołę, warto kierować się swoimi zainteresowaniami. Jeżeli będziecie robić w życiu to, co sprawia wam radość, to tak naprawdę nie przepracujecie ani jednego dnia – mówi do uczniów Ewa Sowa, zastępca Prezydenta Miasta.
Spotkania z Edukacją są okazją do zapoznania się z ofertą wszystkich stargardzkich szkół ponadpodstawowych. Młodzi ludzie uzyskali informacje o rekrutacji i profilach klas działających w konkretnych placówkach. Mogli także porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami. Przedstawiciele wszystkich szkół starali się zainteresować swoją propozycją potencjalnych uczniów. Przygotowano prezentacje zajęć praktycznych, a także degustacje smakołyków. Wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do dalszej nauki w Stargardzie. Absolwenci szkół podstawowych mają duży wybór – zarówno placówek ogólnokształcących, jak i technicznych oraz zawodowych.

Organizatorem Spotkań z Edukacją jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Zdjęcia: UM w Stargardzie