Aktualności: Edukacja

Mnożą jak z nut

1 października 2021

Tabliczka mnożenia to dla jednych coś prostego, a dla innych prawdziwe wyzwanie. Jak z zadaniami poradzili sobie pracownicy Urzędu Miejskiego? Biegłość w mnożeniu i dzieleniu sprawdzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Tradycyjnie odwiedzili UM z okazji 11. edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Każdego roku w pierwszy piątek października młodzi ludzie wyruszają na ulice, gdzie przepytują – często zaskoczonych – przechodniów. Odwiedzają też różne instytucje i urzędy. W UM dodatkowo czekało na nich zadanie specjalne. Pracownicy Wydziału Inżynierii przygotowali krótki sprawdzian ze znajomości znaków drogowych. Uczniowie bez chwili zawahania udzielali poprawnych odpowiedzi.

Patrol Egzaminacyjny z SP nr 5 planuje jeszcze przepytać pracowników m.in. Starostwa Powiatowego i Policji . Na każdego, kto poprawnie odpowiedział na 5 matematycznych zagadek, czeka certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodka nagroda. Ci, którzy nie spotkają dzisiaj uczniów, mogą sprawdzić swoją wiedzę na wirtualnym egzaminie – wystarczy kliknąć tutaj.

W tegorocznym Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia bierze udział prawie 5 400 szkół z całego kraju. Do wydarzenia dołączyły także placówki m.in. z Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, a nawet Jordanii, Indii i Kataru. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski – nauczyciel matematyki i organizator Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia.

Zdjęcia: UM w Stargardzie