Aktualności: Kultura

Moc atrakcji na otwarcie

4 lipca 2022

Za nami pierwszy weekend tegorocznych Coolturalnych Wakacji. Choć pogoda nieco pokrzyżowała plany kinomanom, w sobotę i w niedzielę nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Było naprawdę mocne brzmienie, ekologiczny festyn i spotkanie z folklorem.

Fani kina pod chmurką tym razem musieli obejść się smakiem. Gwałtowne ulewy i burze uniemożliwiły wyświetlenie w Teatrze Letnim pierwszego w tym sezonie filmu. Jednak nic straconego. Najbliższy plenerowy seans już w ten piątek (8.07.) o 22:00. Gdy pogoda niepewna, zawsze warto pamiętać o ofercie kina Stargardzkiego Centrum Kultury. Repertuar można sprawdzić tutaj.

W sobotę w Teatrze Letnim było naprawdę głośno. W ramach Coolturalnych Wakacji odbył się IV Festiwal Dragrats. Dla fanów mocnego brzmienia zagrali: Second Sun, DZ!CZ, Garota, Antivist, Last Penance i Skøv.

Po intensywnych muzycznych doznaniach niedzielne popołudnie było już nieco spokojniejsze, choć wciąż ciekawe. Całe rodziny doskonale bawiły się na ekologicznym pikniku z firmą Bridgestone. W programie znalazły się gry i zabawy dla najmłodszych, malowanie opon, loteria z nagrodami i pokazy naukowe. Do stargardzian trafiły też setki sadzonek roślin, które można było dostać za elektrośmieci.

Na zakończenie pierwszego weekendu Cooluralnych Wakacji na scenie Teatru Letniego wystąpiła Kapela Ludowa „Pyrzyczanie” oraz Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.

To dopiero początek wakacyjnych wydarzeń w Teatrze Letnim. Znamy program na cały lipiec. Wszystkie informacje są tutaj.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/FB/SCK