Aktualności: Sprawy urzędowe

Moc weekendowych atrakcji

22 czerwca 2020

Za nami dwa naprawdę intensywne dni. Spotkania z fotografią, muzyką, historią, filmem, a dla aktywnych sportowe zmagania – w Stargardzie działo się dużo. Mieszkańcy chętnie korzystali z propozycji przygotowanych specjalnie dla nich. Tym razem mogli odwiedzić kilka lokalizacji na żywo lub sprawdzić propozycje do zobaczenia on-line.

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa ponownie otworzyło się kino Stargardzkiego Centrum Kultury. Specjalnie weekendowe seanse za 1 zł przyciągnęły ponad pół tysiąca widzów. Repertuar był szeroki – kinomani mieli do wyboru m.in. animacje, horrory, komedie i dramaty. Warto pamiętać, że bilety można wygodnie i bezpiecznie zarezerwować przez internet lub kupić w biletomacie w holu SCK. Aktualna oferta kina do sprawdzenia tutaj.

Weekendowe spotkania z historią zaproponowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne. W sobotę i niedzielę można było zwiedzać wszystkie wystawy za 1 zł. Znawcy dziejów naszego miasta sprawdzili swoją wiedzę w internetowym Quizie Gryfa. Na prawdziwych odkrywców czekały z kolei zagadki na trasie gry miejskiej, w której wzięło udział 11 drużyn. Jak zapewniają muzealnicy – wszystkie skarby zostały odnalezione.

Działo się także w Młodzieżowym Domu Kultury. Zarówno przy ul. Portowej 3, jak i on-line można było obejrzeć wystawy zdjęć autorstwa utalentowanych ludzi z naszego miasta. Do sieci przenieśli się także młodzi muzycy. Internauci mogli posłuchać wspólnego występu Marcina Momota i Oliviera Michalczuka, piosenki Nailah Vitha, a także „Pocztówki ze Stargardu” – utworu w wykonaniu młodzieży z pracowni wokalnych MDK.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o miłośników aktywności fizycznej. Najpierw na stadionie lekkoatletycznym odbył się Test Coopera. Potem śmiałkowie wzięli udział w trójboju lekkoatletycznym. Zawodnicy sprawdzili się w rzucie dyskiem, rzucie ciężarkiem i skoku w dal. Z kolei w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego można było poćwiczyć przy muzyce. Podczas maratonu fitness była zumba, ale też rozciąganie i wzmacnianie.

Zdjęcia: FB/MAH/OSiR/MDK