Aktualności: Kultura

Monopoly o Stargardzie

23 maja 2024

To już pewne – nasze miasto będzie miało własną, popularną na całym świecie grę planszową. Chodzi o Monopoly. Lokalne wersje są już m.in. w Katowicach i Opolu, ale także w Sydney i Dubaju. Jeszcze w tym roku do tego grona dołączy Stargard. Własne Monopoly będziemy mieli jako pierwsi i jedyni w naszym województwie. Zapowiada się naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny i szeroka promocja miasta.

Monopoly Stargard będzie lokalną wersją doskonale znanej gry, która od 1935 roku cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory sprzedano jej aż 200 000 000 egzemplarzy. Na naszej planszy pojawią się lokalne akcenty – ulice, charakterystyczne budowle i zabytki. Z kolei na kartach Szansa i Kasa Społeczna znajdziemy ciekawostki o mieście. Każdy gracz będzie mógł zostać właścicielem kawałka Stargardu, a może nawet całkiem pokaźniej jego części. W tworzeniu planszówki wezmą udział również mieszkańcy. W wakacje zdecydują jak powinno wyglądać jedno z pól. Prace nad ich wyborem już ruszyły. O tym, które obiekty z naszego miasta się tam znajdą, dowiemy się niedługo.

– Niezwykle cieszy, że tak kultowa gra będzie miała również swoją stargardzką edycję. To świetne narzędzie do promocji naszego miasta na zewnątrz i jednocześnie budujące lokalną tożsamość. Sama nie mogę doczekać się momentu, w którym zagram z bliskimi w Monopoly Stargard. Ta planszówka może nieść emocjonującą zabawę, ale również dobrze wpływać na budowanie relacji i zacieśnienie więzi – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Klasyczną wersję Monopoly znają miliony graczy na całym świecie. Zasady są proste – trzeba inwestować, planować, budować, kupować i sprzedawać z zyskiem nieruchomości, a także liczyć na łut szczęścia. Ten, kto stworzy największe imperium, wygrywa. Na planszy czyhają jednak pułapki – nawet najlepsza passa może zakończyć się dla inwestora pobytem w więzieniu.

Monopoly Stargard powinno być gotowe jeszcze przed tegorocznym Bożym Narodzeniem i dostępne w całej Polsce – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. To świetny pomysł na świąteczny prezent i spędzenie długich, zimowych wieczorów przy wyjątkowej, lokalnej grze. Na wielką premierę planszówki będą zaproszeni wszyscy stargardzianie.

Podmioty zainteresowane znalezieniem się na planszy Monopoly Stargard mogą kontaktować się z Zuzanną Misiejuk z firmy Winng Moves Polska: tel. 883 111 837, e-mail: zuzanna.misiejuk@winningmoves.pl.

Zdjęcia: UM w Stargardzie