Aktualności: Działania społeczne

MOPS ma nową dyrektor

1 września 2020

Małgorzata Olejnik objęła stanowisko dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. To osoba o dużym doświadczeniu zawodowym – również na stanowiskach kierowniczych. Nowa dyrektor stargardzkiego MOPS przez wiele lat pracowała w obszarze polityki społecznej w Szczecinie. Teraz pokieruje ośrodkiem w naszym mieście.

– To dla mnie duże wyzwanie, ale jestem pozytywnie nastawiona. W pracy cenię przede wszystkim zgrany i dobrze rozumiejący się zespół. Cenię również pomysłowość i otwartość w wyrażaniu swojego zdania. Liczę, że ośrodek nadal będzie tak dobrze funkcjonował, a z czasem uda się nam wdrożyć jeszcze lepsze rozwiązania – również związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych – mówi Małgorzata Olejnik.

Nowa dyrektor MOPS ma wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Uczestniczyła w tworzeniu innowacyjnych projektów skierowanych do różnych grup społecznych. Pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie, a przez 7 lat była dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych w szczecińskim Urzędzie Miasta. Doświadczenie zawodowe zdobywała również podczas pracy w Wydziale Polityki Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w Wojewódzkim Zespole Pomocy Społecznej w Szczecinie.

Nowa dyrektor MOPS ukończyła administrację na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z zakresu organizacji i administrowania pomocą społeczną w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie, a także kierunku zdrowie publiczne – marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Małgorzata Olejnik zastąpiła na stanowisku szefowej MOPS Danutę Bojarską, która kierowała jednostką przez 29 lat.

Zdjęcia: UM w Stargardzie