Aktualności: Działania społeczne

MOPS szuka wolontariuszy

4 kwietnia 2022

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli program osłonowy „Korpus Wsparcia Seniorów w Stargardzie w 2022 roku”. To przede wszystkim wsparcie społeczne i psychologiczne dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy, którzy chcą dołączyć do projektu. Każdy jest mile widziany: młodzież, dorośli – pracujący i na emeryturze, a także seniorzy.

Wolontariusze mogą się zgłaszać e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: sekretariat@mops.stargard.pl albo telefonicznie – 91 578 45 83 wew. 102. Osoby niepełnoletnie powinny dodatkowo mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Program wsparcia seniorów będzie realizowany od maja do końca 2022 r. Szczegółowe informacje są tutaj.

Z bezpłatnej pomocy skorzystają starsi mieszkańcy naszego miasta, którzy mają problemy z codziennym funkcjonowaniem ze względu np. na zły stan zdrowia, są samotni albo ich bliscy również wymagają szczególnej opieki. Wsparcie może polegać np. na zrobieniu drobnych zakupów, wspólnym spacerze, wyprowadzeniu psa albo umówieniu wizyty u lekarza. Kolejna forma pomocy to tzw. „opaski bezpieczeństwa”. Więcej o Korpusie Wsparcia pisaliśmy tutaj.

Zdjęcie: pexels.com