Aktualności: Sport

Morsy popłyną na smokach

11 kwietnia 2019

Efektowne zakończenie sezonu 2018/2019 w wykonaniu Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie. Już w sobotę (13.04.) o 12:00 przy amfiteatrze w Morzyczynie rozpocznie się wspólne świętowanie. Będzie ostatnia kąpiel w sezonie. Nie zabraknie także atrakcji na brzegu.

Program sobotniej imprezy jest urozmaicony. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. O 12:00 rozpoczną się międzyklubowe wyścigi smoczych łodzi. – W zmaganiach wezmą udział nie tylko Miedwianie, ale także członkowie innych zaprzyjaźnionych klubów morsów. Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w zeszłym roku. Chcielibyśmy, żeby była to impreza cykliczna – mówi Marzena Wójcik, prezes SKM Miedwianie.
Każdy uczestnik pożegnania sezonu znajdzie coś dla siebie. Będą konkursy i zabawy sportowe z nagrodami, a także kącik zabaw przygotowany z myślą o najmłodszych. Nowi członkowie klubu morsów przejdą uroczysty chrzest. Tradycyjnie będzie można podziwiać artystów rzeźbiących piłami spalinowymi w drewnie.

Po rozgrzewce około 16:00 odbędzie się kąpiel zamykająca sezon 2018/2019. Wydarzenie zakończy wspólna biesiada przy ognisku. O 20:00 specjalny pokaz zaprezentuje Teatr Ognia „Fire Arrow”.

Koszt udziału w zabawie to 25 zł. Zapisy będą możliwe także w dniu imprezy, od 11:00.