Aktualności: Sprawy urzędowe

Most rośnie w oczach

19 marca 2024

Kolejny dowód na to, że miejskie inwestycje mają naprawdę świetne tempo. Choć przebudowa ulic na starówce jest ogromnym projektem, już widać efekty. Nad Kanałem Młyńskim pojawiła się nowa konstrukcja mostu. Kształtu nabiera też ul. Włosiennicza i ul. Szewska, a to dopiero początek dużych zmian w tej części Starego Miasta.

Dotychczas mieszkańcy zostawiali swoje auta na nieutwardzonym terenie naprzeciwko dawnego hotelu PTTK. Po zakończeniu inwestycji zyskają tam parking z prawdziwego zdarzenia – 30 wyznaczonych miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Komfort kierowców z pewnością poprawi nawierzchnia z kostki. Na ul. Szewskiej została już zrobiona kanalizacja deszczowa i sieć oświetleniowa. Są także nowe krawężniki i obrzeża, a wykonawca układa nawierzchnię. Coraz wyraźniej do przodu idą też prace na ul. Włosienniczej. Kształtów nabiera również przejście nad Kanałem Młyńskim. Poprzedni mostek w całości został rozebrany. Trwa tam budowa zupełnie nowej konstrukcji.

W ramach tej ogromnej inwestycji przebudowana zostanie również ul. Kuśnierzy oraz ul. Bolesława Chrobrego. Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia, a piesi i rowerzyści zyskają równe, komfortowe trasy. Bezpieczeństwo przechodniów zwiększą także wyniesione i doświetlone przejścia. Jak zawsze przy projektach drogowych pomyśleliśmy również o licznych nasadzeniach zieleni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku. Ich koszt to ponad 17 800 000 zł. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie – prawie 10 500 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą przebudowy ulic na starówce jest Musing Bud ze Szczecina. Firma w naszym mieście zrealizowała już wcześniej Park&Ride przy ul. Barnima.

Zdjęcia: UM w Stargardzie