Strona głównaWpisyInneMPK po testach elektryka

Aktualności: Sprawy urzędowe

MPK po testach elektryka

2 września 2020

Zakończył się kolejny test przeprowadzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Tym razem po ulicach Stargardu jeździł elektryczny bus marki MAN. Kierowcy sprawdzali najnowszy prototyp pojazdu. W przyszłości taki ekologiczny bus zasili flotę MPK.

W lutym pasażerowie mogli przetestować komfortowego Mercusa TGE City, który ma 17 miejsc siedzących. Teraz na stargardzkich ulicach sprawdziła się mniejsza, 9-osobowa wersja z napędem elektrycznym. Oba pojazdy są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Bus na prąd to prototyp – trafił do naszego miasta na kolejne testy przed pierwszym przewozem pasażerów. Kierowcy MPK przekazali producentowi wskazówki, dzięki którym jazda może być jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna.

Koszt takiego elektrycznego pojazdu to około 220 000 zł. Jednorazowe ładowanie pozwala pokonać nawet do 140 km. Bus z napędem elektrycznym jest ekologiczny – podczas jazdy nie emituje zanieczyszczeń do środowiska. Taki pojazd ma już u siebie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Służy w codziennej pracy MPGK, a dzięki charakterystycznej grafice można go łatwo rozpoznać na ulicach Stargardu. Elektryczny samochód posiada także Straż Miejska.

Zdjęcia: UM w Stargardzie