Aktualności: Turystyka

MPK zawiezie nad Miedwie

26 czerwca 2020

Od soboty (27.06.) mniej zapłacimy jadąc autobusem MPK na plażę nad jeziorem Miedwie. Co roku w sezonie wakacyjnym miejski przewoźnik obniża ceny biletów dla stargardzian, którzy chętnie wypoczywają nad wodą. Niedaleko plaży w Zieleniewie jest przystanek linii 34.

Tylko w weekendy w rozkładzie znalazło się po 13 kursów nad jezioro i tyle samo powrotnych do miasta. Za przejazd ze Stargardu zapłacimy 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy. Jeżeli ktoś zamierza pokonywać tę trasę często, to ze Stargardzką Kartą Mieszkańca już za 44 zł bez ograniczeń można przemieszczać się z miesięcznym biletem normalnym, a za 22 zł z ulgowym.

Trasa autobusu linii 34 rozpoczyna się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Kolejne przystanki znajdują się przy ul. Szczecińskiej. Aby dotrzeć nad Miedwie, wystarczy wysiąść na przystanku Zieleniewo – plaża. Stamtąd już tylko krótki spacer dzieli nas od wakacyjnego wypoczynku. Aktualny rozkład jazdy jest na stronie www.rozklady.mpkstargard.pl.

Pasażerowie mogą korzystać z biletomatów, które są w autobusach i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Dodatkowo w ZCP działa kasa – od poniedziałku do piątku 6:00-18:00 oraz w soboty 8:00-16:00. Punkt sprzedaży przy ul. Tańskiego jest czynny od poniedziałku do piątku 6:00-18:00, podobnie jak kasa przy ul. Moniuszki. Inna opcja zakupu biletów to aplikacja mobilna – SkyCash, Mpay, Mobilet. Sprzedaż jest też w autobusach – u kierowców kupimy bilety jednorazowe i dziesięcioprzejazdówki.

Pasażerowie powinni pamiętać o kliku prostych zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży. Należy zasłaniać usta i nos. Po wejściu do autobusu warto zdezynfekować dłonie – w pojazdach montowane są bezdotykowe urządzenia z płynem odkażającym. Przywrócone zostały przystanki „na żądanie”, a pasażerowie mogą korzystać z tzw. ciepłego guzika. Dodatkowo w autobusach uruchomiono klimatyzację.

Zdjęcie: Rafał Nartowski/archiwum