Aktualności: Sprawy urzędowe

Mural nabiera kształtów

26 lipca 2022

Choć trwają wakacje, przy Szkole Podstawowej nr 5 prace idą pełną parą. Z dnia na dzień coraz lepiej widoczny jest mural, który już za kilka tygodni ozdobi jedną ze ścian budynku przy ul. Kuśnierzy 7. Malowidło jest wykonywane specjalnymi, ekologicznymi farbami, które mają właściwości oczyszczające powietrze.

Autorem muralu na SP nr 5 jest Maciej KREDA Jurkiewicz. To artysta ze Szczecina, który ma już na swoim koncie kilka tego typu prac – jedno z jego malowideł ozdabia ścianę Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Teraz Maciej Jurkiewicz tworzy w Stargardzie. Jego dzieło z każdym dniem nabiera kolorów i głębi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mural powinien być gotowy do końca sierpnia.

Ozdoba na SP nr 5 to zwycięski projekt ubiegłorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Do 5.08. (piątek) trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do SBO 2023. Tym razem stargardzianie wybierają spośród 38 propozycji, a do wydania jest w sumie aż 2 100 000 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie