Aktualności: Sprawy urzędowe

Musisz zobaczyć ten film

24 stycznia 2022

12 miesięcy w 15 minut – mamy filmowe podsumowanie 2021 r. W codziennym biegu możemy nie zauważyć wielu zmian, dlatego warto zobaczyć podsumowanie tego, co przez rok działo się w mieście. Stargard wciąż się rozwija – inwestujemy w ludzi, kulturę, naukę, sport, infrastrukturę i szeroko pojętą gospodarkę. Był to jeden z najważniejszych tematów tradycyjnego miejsko-powiatowego spotkania noworocznego.

– Za nami rok pełny wyzwań, ale i sukcesów. W 2022 r. postawimy kolejne kroki w rozwoju gospodarczym miasta, który jest siłą napędową Stargardu. Obserwując ostatnie lata widać, że wciąż się rozpędzamy. Wspólnymi siłami udaje nam się robić coraz więcej – duże zadania inwestycyjne, ale również mniejszą, choć nie mniej ważną, pracę bieżącą. Dbajmy na co dzień o nasze relacje, dbajmy o potrzeby drugiego człowieka. Zwracajmy uwagę na zasadnicze wartości, które budują naszą dobrą, wspólną przyszłość. Bądźmy silni i skuteczni. Życzę państwu zdrowia, poczucia bezpieczeństwa i stabilności, dzięki którym można pokonać każdą trudność – mówi prezydent Rafał Zając.

Poniżej oraz na facebookowym profilu miasta i miejskim kanale YouTube można obejrzeć filmowe podsumowanie 2021 r. w Stargardzie. Przez 12 miesięcy działo się naprawdę dużo. Blisko 70 000 000 zł wydaliśmy na inwestycje w roku, który nadal był przecież naznaczony pandemią. Do tego zdobyliśmy ponad 70 000 000 zł środków zewnętrznych. Otwarcie zmodernizowanej pływalni, Stargardzkiego Centrum Nauki, intensywna budowa Park&Ride, remont Książnicy, nowe ścieżki, drogi i chodniki – długo można wymieniać liczne inwestycje. Warto obejrzeć film i na własne oczy zobaczyć wszystkie pozytywne zmiany w 2021 r.

– Potrzeba działania uzależnia. Każdego dnia chce się więcej i mocniej. Dziękuję wszystkim, dzięki którym sprawnie realizujemy nasze cele – zarówno te zaplanowane, jak i bieżące działania. Na co dzień stajemy przed wieloma niełatwymi wyzwaniami, ale z moim zespołem wszystkie trudności są możliwe do pokonania. W nowym roku życzę państwu wielu sukcesów. Nie bójcie się podejmować odważnych decyzji – mówi starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

W spotkaniu noworocznym wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu stargardzkiego ze współpracownikami. Na widowni dużej sceny Stargardzkiego Centrum Kultury zasiedli również radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, związków zawodowych i organizacji działających zarówno w mieście, jak i w powiecie. Takie spotkania są już tradycją. To okazja do złożenia noworocznych życzeń, podsumowania mijającego roku, a także rozmów o współpracy i planach na przyszłość. Wydarzenie uświetniły występy dwóch utalentowanych wokalistek ze Stargardu – Adrianny Bąk i Karoliny Kutek.

Zdjęcia: Paweł Bieg