Aktualności: Kultura

Muzeum zaprasza w weekend

29 maja 2020

Doskonała wiadomość dla miłośników historii. Muzeum Archeologiczno-Historyczne znów otwiera się na zwiedzających. Na razie dostępne są tylko eksponaty w budynku głównym przy Rynku Staromiejskim. Można je oglądać w soboty i niedziele od 10:00 do 17:00.

Muzealnicy zapraszają do zwiedzania m.in. najnowszej wystawy „Stargardzkie starożytności 2.0”. Tym razem na gości MAH czekają eksponaty z najdalszej przeszłości. Prehistoryczne przedmioty odnalezione w naszym regionie to np. broń i monety, ale także biżuteria. Twórcy wystawy zainspirowali się podobnym wydarzeniem sprzed lat – starożytności już gościły w MAH w 1934 r. W ostatnim czasie obserwatorzy facebookowego profilu muzeum mogli odkryć niektóre eksponaty. Teraz pora zobaczyć je wszystkie na żywo.

W budynku głównym MAH można również zwiedzać inne wystawy – „Dzień po dniu… Stargard 1945-1989” oraz „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”. Muzealnicy dbają, by wizyty odbywały się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, żeby w trakcie zwiedzania zasłaniać nos i usta oraz utrzymywać dystans między innymi osobami.