Aktualności: Kultura

Muzyczne Dni Stargardu

16 czerwca 2021

Przed nami pierwsza odsłona święta miasta. W tym roku – spragnieni zabawy po długiej przerwie – zaczynamy w czerwcu. Kolejne koncerty zaplanowano na sierpień. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych. Początek już w najbliższy piątek (18.06.) o 20:00.

Najpierw o 20:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego wystąpi zespół Jackpot z wokalistką o niezwykłym głosie i z fantastycznymi muzykami. O 21:00 na scenie pojawi się rockowy Damian Ukeje.

W sobotę (19.06.) o 20:00 posłuchamy grupy Nastroje. Zespół tworzy w nurcie dream pop – to rodzaj alternatywnego rocka. Wokalistką Nastrojów jest pochodząca ze Stargardu Aleksandra Borak. Z kolei o 21:00 rozpocznie się koncert Rosalie., której styl można określić jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu.

Weekend zakończy występ folkowego zespołu Bubliczki. To 7-osobowa grupa czerpiąca inspiracje z muzyki bałkańskiej, cygańskiej, ale też kaszubskiej i żydowskiej. Początek w niedzielę (20.06.) o 20:00. Przedsmak muzycznych umiejętności wszystkich artystów można znaleźć tutaj.

Czerwiec to dopiero początek muzycznych atrakcji w naszym mieście. W ostatni weekend sierpnia (27-29.06.) posłuchamy kliku znanych zespołów i wokalistów, których piosenki nuci cała Polska. To będzie podsumowanie Dni Stargardu i jednocześnie koncertowe zakończenie lata. Szczegóły wkrótce – warto na bieżąco śledzić strony internetowe oraz facebookowe profile miasta i Stargardzkiego Centrum Kultury.